У НПП «Синевир» відкрили військово-історичний музей «Лінія Арпада»


Про нас

Військово-оборонні споруди Лінії Арпада, що розташовані у центральній частині Національного природного парку «Синевир», працівники парку досліджували, вивчали та впорядковували не один рік. Результатом довготривалої і копіткої роботи стало відкриття військово-історичного музею «Лінія Арпада». У заході взяли участь заступник директора Департаменту заповідної справи Ігор Іваненко, консулиГенерального консульства Угорщини в Ужгороді Ласло Віда та Тріб Гергей, директор Департаменту екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА Юрій Шпонтак, голова Міжгірської РДА Василь Щур, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, сільські голови сусідніх сіл, громадськість та журналісти.

Військово-історичний музей «Лінія Арпада» нараховує 25 бетонних бункерів, 16 дзотів, десятки мінометних та кулеметних точок і тягнеться кілька кілометрів.
«Майже половину об’єктів цієї частини оборонної Лінії Арпада ми впорядкували, проклали стежки та містки, розмістили інформаційні щити на українській та угорській мовах, облаштували місця відпочинку, -  розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. - Робота ще не закінчена і зроблено лише перший етап із запланованого.  Ми маємо багато планів щодо реставрації та впорядкування історичних об’єктів, детального і глибокого дослідження нашої спільної історії та сподіваємося на підтримку й розуміння у цьому питанні угорської сторони».

Після перетинання червоної стрічки і урочистого відкриття музею, українська та угорська сторони обговорили шляхи можливої співпраці у напрямку подальшого поглибленого дослідження Лінії Арпада та розширення експозиційної частини музею.

По об’єктах Лінії Арпада проходить промаркований туристичний маршрут і у НПП «Синевир» очікують зростання інтересу до музею з боку українських та угорських туристів, а також усіх, кого цікавить історичне минуле.

19.09.2013 р.


Опубліковати в twitter.com