Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

У НПП «Синевир» посилено охорону природних екосистем

У НПП «Синевир» посилено охорону природних екосистем. Це зумовлено трьома факторами: рев оленів, нерест риби і пожежонебезпечний період.

У національному природному парку «Синевир» почався рев оленів – важливий період у житті цих диких тварин. У даний час вони недостатньо пильні, тож можуть стати трофеєм для браконьєрів. У зв’язку з цим на всіх дорогах та заїздах до лісових урочищ закриваються на замок шлагбауми. Організовується чергування служби державної охорони ПЗФ. Воно проводиться в місцях скупчення оленів, щоб забезпечити їх охорону від браконьєрів та хижаків. Водночас, здійснюється облік цих тварин.

Рев зазвичай триває до кінця жовтня. Саме до цього часу у місцях перебування оленів забороняється відвідування урочищ сторонніми особами, проїзд автотранспорту та ведення будь-якої діяльності.

Служба державної охорони ПЗФ НПП «Синевир» також взяла під посилену охорону водойми, щоб не допустити вилов риби у період нересту. Окремо здійснюється контроль за рекреаційними місцями та урочищами з метою недопущення пожеж. Як відомо, у вересні встановилася сонячна суха погода, тож є ймовірність виникнення лісових пожеж. Непогашене багаття чи викинутий недокурок легко можуть стати причиною пожежі.

Національний природний парк «Синевир» закликає усіх жителів і гостей краю дотримуватися правил пожежної безпеки, утримуватися від дій які можуть завдати школи природі.

18.10.2019 р.