З поганих умов утримання вилучено ще одного ведмедя


vedm1.jpg     vedm4.jpg

У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів НПП «Синевир» уже вісім мешканців. 22 січня сюди привезено семирічного самця, який має кличку Малюк. Досі він утримувався у неволі в селі Кідьош, що на Берегівщині (Закарпаття). Там він прожив чотири роки. Тварину на Закарпатті залишив мандрівний цирк, бо вона не дуже слухалася дресирувальників, проявляючи волелюбний характер. Схоже, що тепер Малюк реалізує своє прагнення до великого простору, адже нове місце прописки – 12 га лісової території, яка за ландшафтними і кліматичними умовами відповідає природним умовам проживання бурих ведмедів.

Власник Малюка, розуміючи, що не може забезпечити звіра належними умовами утримання, добровільно погодився віддати його у спеціалізований реабілітаційний центр. Операцію з транспортування ведмедя забезпечила група працівників НПП «Синевир» у складі 6 чоловік.

– Зараз тварина перебуває на карантині, її обстежує ветеринар, а відтак Малюк зможе гуляти просторою територією центру разом з іншими ведмедями, – розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – Сподіваємось, що в подальшому зможемо врятувати й інших тварин, які знаходяться у неволі в поганих умовах.

Нагадаємо, що реабілітаційний центр бурих ведмедів НПП «Синевир» створено у 2011 року за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України. З того часу з поганих умов утримання врятовано вісім ведмедів, які перебували у приватних осіб у Луганській, Хмельницькій, Вінницькій і Закарпатській областях.

vedm5.jpg     vedm7.jpg

vedm8.jpg     vedm9.jpg

23.01.2013 р.