Щоб не допустити порушень природоохоронного законодавства, в НПП «Синевир» проведена робоча нарада


narada1.jpg

20 червня в НПП «Синевир» відбулася спільна нарада щодо попередження і недопущення правопорушень природоохоронного законодавства. Нарада відбулася з працівниками НПП «Синевир» під керівництвом директора установи Миколи Дербака та за участі прокурора Міжгірського району Богдана Пилипа і начальника Міжгірського РВ УМВС України в Закарпатській області Юрія Пеци.

У своєму виступі Микола Дербак ознайомив присутніх з результатами перевірки екологічної інспекції та звернув увагу на питання щодо недопущення незаконних порубок деревини та браконьєрства на території НПП «Синевир».

Прокурор Міжгірського району Богдан Пилип детально ознайомив присутніх з Законами України щодо лісового господарства і наслідками в разі їх порушень. Особлива увага була приділена самовільним рубкам. Він ознайомив присутніх з матеріалами стосовно конкретного скоєного випадку самовільної рубки.

Прокурор повідомив, що на міжвідомчій нараді розроблено і затверджено відповідні заходи щодо збереження та недопущення таких випадків на території нашого регіону. Будуть проводитись вибіркові перевірки в обходах. В склад комплексних груп, які будуть здійснювати перевірку включатимуться представники екологічної інспекції, прокуратури і міліції.

Також порушено питання самовільного захоплення земель, у вирішенні яких буде задіяна комплексна комісія, робота якої планується на жовтень – листопад 2012 року.

Важливим аспектом у вирішенні даних питань прокурор вважає проведення профілактичних заходів, розяснювальної роботи з працівниками служби державної охорони і населенням в цілому.

Начальник Міжгірського РВ УМВС України в Закарпатській області Юрій Пеца на нараді ознайомив присутніх з Кримінальним Кодексом України, кримінальними видами злочину, їх наслідками, зачитано ряд статей, згідно яких відбувається покарання за скоєне і наведено конкретні приклади злочинів по Міжгірському району.

Болючим питанням Юрій Пеца вбачає незаконні порубки лісу, браконьєрство, незаконне зберігання зброї, скидання сміття у невідведені для того місця. Він наголосив, що РВ УМВС будуть прийматися більш жорсткі міри щодо покарання порушників. Для запобігання небажаних наслідків, за словами Юрія Пеци, слід вчасно інформувати про випадки, у зверненнях надавати більш детальну інформацію. Відмітив, що створені слідчо-оперативні групи, які вчасно можуть прибути на місце виявлення злочину для проведення розслідування.

Серйозною проблемою є незаконне зберігання зброї. Наводячи приклади нещасних випадків, в яких було задіяне її використання, Юрій Пеца наголосив, що, при наявності інформації про незаконне зберігання зброї, слід повідомляти органи міліції.

Щодо питання сміття, відмітив, що є статті адміністративних стягнень, згідно яких будуть накладатися штрафи. Для підняття екологічної свідомості населення необхідно проводити виховну роботу.

Підвів підсумки наради директор НПП «Синевир» Микола Дербак, закликав з порозумінням поставитися до обговорюваних на нараді питань.

narada2.jpg

22.06.2012 р.