Мінеральне джерело у Колочаві, що на території НПП «Синевир» – популярне місце відпочинку у туристів


borkyt.jpg     borkyt2.jpg

Закарпаттю природа подарувала невичерпні багатства різноманітних мінеральних вод, що мають лікувальні властивості. Місцеві називають джерела «буркутами». На території Національного природного парку «Синевир» розташоване мінеральне джерело «Колочава».

Колочавське родовище є одним із найбільших на Закарпатті покладом мінеральних вод. Особливістю хімічного складу вуглекисло-маломінералізованої хлоридно-гідрокарбонатної кальцієво-натрієвої води Колочава є високий вміст важливих для організму мікроелементів, зокрема кальцію, магнію і брому. Один літр води містить від 250 до 400 мг кальцію, що становить майже половину добової потреби організму дорослої людини. «Колочава» не тільки насичує організм цінними життєво необхідними мікроелементами - кальцієм, магнієм, залізом, бромом, - але й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів та сечового піску. Може стимулювати кислотоутворюючу функцію шлунка.

Мінеральна вода належить до рідкісного Малкінського типу мінеральних вод, які зустрічаються тільки на Камчатці, тому ще називаються Камчатськими.

«Боркут» нині є улюбленим місцем зустрічі молоді та туристів, які приходять сюди з пляшками по мінеральну воду. Бажаючі також купаються у дерев’яному чані з мінеральною водою.

Біля джерела працівники НПП «Синевир» облаштували бесідки та дерев’яні лавки. Мальовнича природа та спокій приваблюють сюди чимало відпочиваючих.

borkyt3.jpg     borkyt4.jpg

04.08.2014 р.


Опубліковати в twitter.com