Відбувся ХІІІ Міжнародний фестиваль юних талантів "Рекітське сузір’я-2016"


14.07.20161 14.07.2016

ХІІІ Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» за традицією відбувся 6-10 липня в Міжгір'ї. Він проходив під гаcлом: «Україно-мати, ми твої діти! В мирі і щасті хочемо жити, творити!», «Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і мир збережи!», «Любов і шану Іванові Франку!»

Літературно-мистецьке дійство відбулося на базі Міжгірського професійного ліцею. У відкритті фестивалю взяв участь директор НПП «Синевир» Микола Дербак, який привітав учасників свята, побажав їм творчого натхнення і нових здобутків (на фото. Фото http://skarb-papcha.ru). Микола Юрійович вручив грамоту ректору МАЛіЖу Василю Тарчинцю за особливі зусилля у роботі з молоддю.

Василь Тарчинець подякував Миколі Дербаку за його активну увагу до молоді – нашого майбутнього.

Цьогорічний фестиваль зібрав юні обдарування із Закарпаття, Львівщини, Полтавщини, Рівненщини, Івано-Франківщини, Волині, Одещини, Тернопільщини, Миколаївщини, Київщини, Буковини, заочних конкурсантів Франції, Польщі, Сполучених Штатів Америки.

На фестиваль завітали діти із прифронтової смуги Донецької області – міст Слов'янська та Артемівська. Вони приймали естафету Миру від Закарпаття в рамках соціального проекту «Діти України – за мир!».

Символічно, що в день відкриття Міжнародного фестивалю-конкурсу запалено ватру Миру і лампадки біля стели Небесної Сотні та полеглих міжгірчан у зоні АТО, покладено квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Василю Гренджі-Донському, а також до меморіальної дошки лауреата Шевченківського премії, відомого українського поета, почесного професора Академії, голови журі в номінації «Поезія» першого і другого Міжнародного фестивалю «Рекітське сузір’я», уродженця Міжгірщини Петра Скунця.

Ініціатори та організатори фестивалю дитячої творчості, завдяки підтримці керівників Закарпатської влади та меценатів із багатьох міст і сіл України, подбали про те, щоб створити чудовий настрій його учасникам та гостям. Тож упродовж фестивальних днів на великій сцені в чудових аудиторіях Міжгірського професійного ліцею, який уже вісім років поспіль є літературно-мистецьким Центром Малої Академії літератури і журналістики, відбулися конкурси, майстер-класи, зустрічі із відомими письменниками, журналістами, художниками і фотомайстрами, митцями сцени.

Конкурсанти мали змогу попрацювати в радіостудії «Червона Калина» ім. Августина Волошина, майстер-класах у семи номінаціях.

Незабутні фестивальні дні в мальовничому закарпатському краї, чудовому і неповторному Міжгір’ї подарували багато неповторних вражень, приємних знайомств, несподіваних зустрічей з друзями, цікавими особистостями. Здійснені захоплюючі мандрівки учасників в НПП «Синевир», до озера Синевир, реабілітаційного центру бурих ведмедів.

14.07.2016 р.

Опубліковати в twitter.com