Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Мінеральне джерело в Колочаві буде облаштоване


5.074.png     5.074.png    

Колочавське родовище мінеральних вод (в народі – боркут ) – розташоване в національному природному парку «Синевир» і є найпопулярнішим місцем відпочинку серед місцевих жителів, туристів. Внаслідок активного негативного антропогенного навантаження пам’ятка природи руйнується, захаращується сміттям, а, відтак, потребує облаштування і облагородження території .

Місцеві активісти та екологи давно звернули увагу на цю проблему та ініціювали проект по облаштуванню джерела. «Наше село є туристично розвиненим і численні рекреанти щодня навідуються до джерела попити мінеральної води і просто відпочити на природі, - розповідає депутат Закарпатської обласної ради, автор проекту Василь Худинець. – Тому мета проекту- убезпечити колочавське джерело від негативного антропогенного впливу шляхом облаштування території та реалізації певного плану дій щодо недопущення негативного ставлення до цього об’єкту у майбутньому».

5.074.png    

Результатом старань екоактивістів стала перемога у конкурсі мікропроектів від громадських організацій у рамках реалізації проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України». Проект реалізується Фондом розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Мета проекту: підтримати 14 громадських ініціатив ініційованих місцевими громадськими організаціями і спрямованих на вирішення екологічних проблем на об’єктах природно-заповідного фонду у чотирьох областях України.

Перша робоча зустріч переможців проекту днями відбулася в місті Івано-Франківськ. Презентувала проект по облаштуванню Колочавського родовища мінеральних вод член громадської організації «Товариство «Синій Вир» Марія Шетеля. Вона розповіла, що в рамках проекту планується облаштування мінеральних джерел (витоку), прокладання пішохідних доріжок з природного каменю, огорожа території родовища, вирівнювання території біля родовища; встановлення лінії інформаційних стендів, придбання і встановлення лавок для сидіння та проведення ряду еколого-освітніх заходів.

Огороджена, облаштована лавками для сидіння територія підвищить рівень надання високоякісних туристичних послуг, покращить доступ до мінеральних джерел для оздоровлення рекреантів, туристів, а також убезпечить територію від хаотичного надмірного використання.

10.07.2018 р.