У НПП «Синевир» відбулася робоча зустріч з питань впровадження міжнародних проектів


12.07.16_1 12.07.16_2

Відбулася робоча зустріч директора Національного природного парку «Синевир» Миколи Дербака з керівником європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина) Міхаелем Бромбахером, представником шотландської компанії, що займається консультативними послугами та інвестиційною діяльністю на природоохоронних територіях Нілом Берлі, національним координатором проекту «Збереження Карпатських пралісів» Ольгою Яремченко, головою Міжгірської районної державної адміністрації Василем Худинцем..

12.07.16_3 12.07.16_4

До речі, Франкфуртське зоологічне товариство фінансує впровадження в Україні проекту «Збереження Карпатських пралісів». Його мета – збереження пралісів і старовікових лісів шляхом розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками Українських Карпат. НПП «Синевир» - одна з територій впровадження цього проекту, де планується розширення території площею 575,5 га. Детальніше про хід виконання проекту в межах НПП «Синевир» розповів директор Микола Дербак. У візит-центрі установи він презентував фільм про роботу у природоохоронному, науково-дослідному, еколого-освітньому і рекреаційному напрямках, деталізував цю діяльність у своїй доповіді, поінформував про інші цікаві проекти, у яких парк бере участь. Відтак, відбулося ознайомлення з науково-дослідною ділянкою рідкісних рослин, на якій зібрані і зростають цінні види рослин Карпат.

12.07.16_5 12.07.16_7

Гості відвідали Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де зараз на площі 12 га утримується 19 клишоногих. Для них створено належні умови перебування у напіввільних умовах, втім тут є ще чимало справ, які потрібують завершення, зокрема, необхідно добудувати і обладнати візит-центр, удосконалити під’їзну дорогу, придбати сучасну систему відеоспостереження, інші технічні засоби тощо.

Делегація ознайомилася з рекреаційною інфраструктурою поблизу озера Синевир, де у працівників парку є чимало цікавих ідей на майбутнє, про що поділився Микола Дербак.

Черговим об’єктом, який відвідали гості, стала пасіка парку в урочищі Квасовець. Тут розводять бджіл карпатської породи. Вона вважається наймиролюбнішою, стійкою перед багатьма хворобами і пристосованою до гірських, більш суворих, кліматичних умов. Наявність пасіки сприяє високоякісному запиленню ентомофільних культур, що в свою чергу позначається на врожайності.

Міхаель Бромбахер, Ніл Берлі, Ольга Яремченко, Василь Худинець високо оцінили здобутки НПП «Синевир», подякували Миколі Дербаку за вичерпне ознайомлення з територією парку і прагнення до постійного удосконалення інфраструктури та діяльності установи. Власне, головним завданням для гостей з закордону якраз і є пошук тих напрямків, у які можна інвестувати кошти задля сталого розвитку природно-заповідних територій і громад. На зустрічі обговорювалися такі можливості, втім подальші перемовини триватимуть дистанційно. Сторони висловили готовність до співпраці і спільної реалізації природоохоронних проектів.

12.07.16_8 12.07.16_8

До речі, НПП «Синевир» вже включено до проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні», бюджет якого становить 14 млн. грн. В ході роботи будуть розроблені плани розвитку природоохоронних територій, розбудована інфраструктура, проведена підготовка персоналу, необхідного для реалізації планів розвитку. Буде проведена велика інформаційна робота з місцевими жителями, щоб забезпечити підтримку розвитку природоохоронних територій. Планується залучати місцеве населення, яке проживає у межах відібраних природоохоронних територій або у безпосередній близькості до них, для участі в соціально-економічних заходах, в які планується інвестувати кошти.

Раніше, в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів», за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства і Українського товариства охорони птахів, в НПП «Синевир» профінансовано наукові дослідження, роботу щодо розширення території парку. Для ефективної реалізації цих заходів установа отримала матеріально-технічне забезпечення, зокрема, автомобіль, оргтехніку, мотоблок.

12.07.2016 р.

Опубліковати в twitter.com