Гора Стримба - найвища і найбільш мальовнича вершина НПП «Синевир»


strymba1.jpg     strymba2.jpg

Літо - найкраща пора аби відірватися від сірих буднів, вдягти наплічник та гайнути в гори. Тиша і спокій Карпат стануть найкращою терапією від усіх проблем, а чисте повітря та активний відпочинок - панацеєю від усіх хвороб. Відправляючись в піший похід, туристи часто вибирають найвищу гору регіону. В Національному природному парку «Синевир» такою вершиною є гора Стримба, яка має 1719 метрів і височіє над селом Колочава.

Стримба (strimb - увігнутий) - одна з найбільших гір Карпат та найкрасивіша вершина Міжгірського району, надзвичайно популярне місце у туристів. Підкорення гори запам’ятається надовго завдяки захопливим пейзажам, неповторним природним картинам, дивовижним тваринним та рослинним різноманіттям. Піднятися на вершину не так вже й складно, адже маршрут промаркований і починається у селі Колочава. Протяжність маршруту становить 15 км, пролягає на висоті від 550 до 1719 м. н. р. м. На шляху є місця для відпочинку та природні джерела. Він проходить середньовіковим та пристигаючим буковим лісом, де в домішку є смерека, ялиця, і переходить у гірські полонини.

Хребет Стримби складається із кількох горбів та має протяжність 3 тисячі метрів. На вершині - кам’яні розсипи, кущі ялівцю та полонина, вкрита білоусом звичайним. Схили гори щедро вкриті кущами чорниці (яфонів), якими можна вдосталь ласувати у липні-серпні. Ростуть на Стримбі і рідкісні росини, занесені до Червоної Книги України – крапчастий, роздільний та жовтий тирличі, волошка карпатська, відкасник безстебловий, арніка гірська тощо. У лісі ростуть - смерека, сосна гірська, ялівець сибірський та козацький.

На східній частині хребта Стримби, на висоті 1600 метрів над рівнем моря розкинулось мальовниче озірце, довжиною 8 і шириною 4 метри. Максимальна глибина унікальної гірської водойми становить трошки більше одного метра. Вода у озері досить каламутна, а живиться воно виключно атмосферними опадами. На горі дощі випадають часто, тож водойма не висихає. Риба у цій водоймі не водиться, але тут спостерігається тритон карпатський. Ця хвостата земноводна тварина добре живе в гірських умовах навіть на висоті дві тисячі метрів над рівнем моря, тож Стримба для неї не межа. До речі, цей вид занесений до Червоної книги України і охороняється законом.

На самій верхній точці гори стоїть дерев’яний хрест, який встановила група колочавців у 2008 році. Висота хреста 4 м 10 см, ширина - 2 м 10 см. Щороку, 23 серпня, у День державного прапора України працівники НПП «Синевир» встановлюють на вершині Стримби синьо-жовтий стяг.

strymba3.jpg     strymba4.jpg

29.07.2014 р.


Опубліковати в twitter.com