Музей лісосплаву - один з найцікавіших туристичних об'єктів НПП "Синевир"


muz.jpg     muz2.jpg

Всіх, хто збирається у літню відпустку чи просто любить мандрувати, а також хоче отримати незабутні враження від подорожі, запрошуємо завітати в один із наймальовничіших куточків Карпат - Національний природний парк "Синевир". Для туристів у парку є безліч цікавих і захоплюючих місць, один з яких - Музей лісу і сплаву. Люди, які бажають дізнатися про процес сплаву лісу та важку долю бокорашів, обов'язково мають відвідати візит-центр та музей лісу і сплаву, які розташовані біля адмінбудинку НПП "Синевир".

У візит-центрі на гостей чекає знайомство із природно-заповідною установою, її історією, структурою та завданнями. Відвідувачі можуть переглянути цікавий фільм про НПП"Синевир", у якому показано фрагмент сплаву бокорів. А щоб детальніше дізнатися про те, як горяни в давнину заготовляли деревину, формували з неї бокори та сплавляли по річці – варто завітати до музею лісосплаву.

Тут можна ознайомитись з макетами вузлів, споруд і пристосувань всього технологічного процесу заготівлі, сортування, зберігання і транспортування деревини у вигляді плотів-бокорів. У доступній формі відвідувачі почують інформацію про історію, життя наших предків, про важку працю бокорашів і нелегку долю їхніх сімей. Є тут й різні сокири, пили, що використовувались на різних ділянках заготівлі й переробки деревини. Починаючи від костюма та знарядь праці, закінчуючи макетом колиби (тимчасового житла лісорубів) – усе це експонує музей.

Життя і побут горян досить своєрідні і цікаві, вже трішки, на жаль, призабуті, оживуть в уяві, коли познайомитесь з речами вжитку, посудом і всяким начинням, виготовленим з дерева.

Музей лісу і сплаву працює без вихідних і радий вітати гостей!

muz3.jpg     muz4.jpg

28.07.2014 р.


Опубліковати в twitter.com