Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

ГЛЕМПІНГ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ «СИНЕВИР»

Мальовнича природа та культурна самобутність Тереблянської долини все більше приваблюють допитливих мандрівників. З розвитком туризму та збільшенням кількості відвідувачів на території НПП «Синевир» стає актуальним питання створення нових цікавих туристичних продуктів. Однією з важливих туристичних атракцій регіону буде відновлена гребля з музеєм «Лісу і сплаву» у Чорній ріці.

З метою підвищення ефективності використання туристичного потенціалу природоохоронних територій, НПП «Синевир» приймає участь у проекті: «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях». Даний проект ініціювала Асоціація ЄКУ спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, а його реалізація відбудеться у регіональному ландшафтному парку «Краматорський» (Донецька область), Дністровському регіональному ландшафтному парку (Івано-Франківська область), в НПП «Сколівські Бескиди» (Львівська область) та в НПП «Синевир» (Закарпатська область).

Що ж таке глемпінг?

Дослівно з англійської глемпінг перекладається як гламурний кемпінг (злиття слів glamour та camping), який на практиці означає поєднання традиційного відпочинку в наметі з комфортними умовами готельного типу.

Від ночівлі в наметі глемпінг відрізняється тим, що він обладнаний м’якими повноцінними ліжками, ванними кімнатами та туалетами, кондиціонером та кухнею, включаючи набір зручних меблів для відпочинку. Головною особливістю глемпінгу є мінімізація шкоди для природи. Саме тому глемпи – намети або сферичної форми будиночки, легко монтуються та не потребують при їх зведенні капітального втручання в навколишнє середовище.

Ідея «комфортної палатки» походить з давніх часів, коли королі та вельможі розбивали під час походів великі шатри. Звичайно, що там було все необхідне для комфортного проживання. У ХIХ ст. стало популярним відпочивати в наметах з комфортом серед любителів полювання в Африці та Америці. А глава Лівії, Муаммар Каддафі користувався комфортним наметом – глемпом, в тому числі під час своїх закордонних поїздок. Сучасний формат відпочинку у глемпінгах набув популярності у середині 2000-х у Великій Британії, коли підчас літніх фестивалів почали використовувати комфортні кемпінги для вибагливих відвідувачів.

Оскільки, для України це новий формат відпочинку, то в поєднанні з іншими рекреаційними ресурсами НПП «Синевир» він матиме позитивну динаміку розвитку. Реалізація проекту створення глемпінгів дозволить привернути більшу увагу туристів до національних парків, підвищить рівень зайнятості місцевого населення шляхом створення нових робочих місць, збільшить надходження до місцевих бюджетів та сприятиме розвитку сільської місцевості.

05.02.2021р.