НПП «Синевир» здобув першість у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел»


Річки, озера, болота – це ті осередки природи, які відіграють ключову роль для підтримки біологічного різноманіття. Без цих водойм неможливе існування багатьох видів фауни і флори, оскільки вода – основа життя.

Щоб об'єднати зусилля, спрямовані на поліпшення стану джерел, водойм і річок України, раціональне використання водних ресурсів, виховання дбайливого ставлення громадян до водних об'єктів і залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, Міністерство екології та природних ресурсів України провело Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

Від Закарпатської області у цьому екологічному конкурсі взяв участь Національний природний парк «Синевир». Робота установи презентувала природоохоронні заходи, що здійснювались у рамках акції «До чистих джерел Синевира» у 2011 році. Тоді було розчищено береги річки Тереблі від непотребу загальною протяжністю понад 10 км берегової смуги. На окремих ділянках, де в цьому була потреба, здійснено заліснення прибережних смуг, проведено вивчення стану річок парку для подальших планів з їх охорони і озеленення. Учасники акції також подбали про благоустрій берегів Синевирського та Дикого озер, розчистили і обладнали ряд криничок чистої джерельної і мінеральної води. Були проведені й пропагандистські заходи серед місцевого населення і школярів, під час яких поширювались ідеї бережливого ставлення до водойм. Уся робота, що проведена у рамках екологічної акції «До чистих джерел Синевира» була відповідно оформлена відділом екологічної освіти парку та подана на Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

Журі екологів розглянуло численні роботи з усієї України і визначило переможців у кількох номінаціях. Національний природний парк «Синевир» здобув перше місце серед колективів земле- і водокористувачів, установ та підприємств. Отже, єдиний представник від Закарпатської області не зганьбив свій регіон, а здобув лідерство у авторитетному екологічному конкурсі. Нагородження переможців відбудеться 25 квітня у столиці під час Міжнародного екологічного форуму «Довкілля для України».

22.03.2012 р.