Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Сортування сміття. Почни з себе!

Коли мова йде про сміття, мало хто замислюється над тим, що воно може бути ресурсом. Приклад європейських країн показує, що понад 50% відходів йде на переробку. Найбільших успіхів у цьому досягнула Швеція, де 99% сміття переробляється. За даними фахівців, в Україні у якості ресурсу використовується 4%. Тут є над чим замислитися, а поле для роботи безмежне.

Банальний, але правдивий вислів: «Почни з себе!». Кожен може почати сортувати сміття, а це не так складно.

Національний природний парк «Синевир» здійснює сортування відходів. Спеціальні урни встановлені у місцях, де найбільше скупчення туристів, а саме: поблизу озера Синевир і у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя. Закликаємо відвідувачів відповідально ставитися до природи, не засмічувати її, а сміття викидати в урни відсортоване. Такі дії допоможуть зберегти довкілля і чистоту в нашому краї. Важливим моментом процесу сортування є зменшення об’єму побутових відходів. Наприклад, викидаючи пластикову пляшку, випустіть повітря з неї і скрутіть. Таким чином в урну поміститься більше відходів.

НПП «Синевир» регулярно проводить екологічні акції благоустрою, адже трапляються й несвідомі туристи і місцеві, які смітять на узбіччях, у річці чи лісі. Цими днями проведено черговий такий екологічний захід. Зібране сміття передано підприємцю, з яким парк має відповідну угоду. Отже, територія нацпарку прибрана!

Звертаємось до усіх людей доброї волі: будьмо відповідальними за природу і власні дії. Уникайте зайвого пакування. Ходіть у магазин з еко-сумкою, щоб не купувати щораз поліетиленові пакети. Деякі продукти можна брати у свою тару. Прості правила допоможуть зменшити кількість відходів і зберегти довкілля. Дякуємо за бережливе ставлення до довкілля!

11.10.2021р.