Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Об’єднавшись, вирішити проблему

Проблема зі сміттям стала дуже актуальною на території всього Закарпаття, адже у області відсутній жоден завод з переробки сміття, а також відчувається брак санкціонованих сміттєзвалищ.

Особливо складно з вивезенням сміття у гірських районах. Саме тому за ініціативи директора національного природного парку «Синевир», депутата Закарпатської обласної ради Миколи Дербака і відомої активістки та волонтерки Олени Жук відбулася нарада за участі представників об’єднаних територіальних громад регіону, підприємців, які працюють у туристичному бізнесі, волонтерів, працівників нацпарку.

Під час наради йшла мова про різні етапи, які необхідно пройти, щоб зменшити відходи і, зрештою, вирішити болюче питання. Приклад Колочавської об’єднаної територіальної громади свідчить про те, що проблему можна вирішити у порівняно короткі строки. Представники цієї громади також були присутні на нараді. Вони поділилися власним досвідом.

Голова Синевирської ОТГ Іван Чуп вважає, що найближчим часом проблему зі сміттям у Синевирській громаді також буде вирішено. На його думку, одразу варто починати з сортування відходів. Звісно, потрібні баки і вивіз сміття з Синевирської Поляни і Синевира. Частину урн можна придбати за кошти громади і встановити у визначених місцях. А от кожне дворогосподарство має самостійно подбати про придбання спеціальних сміттєвих баків.

Нарада відбулася у конструктивному руслі, з прагненням знайти прийнятний вихід з сміттєвої проблеми. Загальне прагнення усіх – щоб була чітка система вивезення побутових відходів, а до того, кожен має додати зусиль, сортуючи власне сміття.

06.10.2021р.