Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Екологічну акція з благоустрою території провели працівники національного природного парку «Синевир»

Чергову екологічну акція з благоустрою території провели працівники національного природного парку «Синевир». Побутове сміття, яке залишили несвідомі люди, зібрано обабіч доріг та на певному фрагменті русла річки Теребля. Це так важливо, адже де чисто, там і приємно бути. Тим паче, що регіон обдарований мальовничою природою, яка вабить туристів з усіх кінців країни та з-за кордону. Зібране сміття передано приватному підприємцю, який надає НПП «Синевир» послуги з прийому, сортування, розміщення і утилізації твердих побутових відходів.

Дуже прикро, що відбувається таке негативне явище, коли деякі громадяни з байдужістю викидають побутове сміття у річки чи лісові урочища. Природі потрібні століття аби переробити цей непотріб. Вже майже всім відомо, що поліетиленові пляшки розкладаються протягом 100 років, пластик – 400 років, поліетиленові мішки 20 років, тканина – 3 місяці, папір – 3 тижні. Великої школи завдають пальчикові батарейки, які забруднюють воду і ґрунти…

Проблема зі сміттям має загальнодержавний характер і потребує негайного вирішення. Проте вже зараз ми можемо змінювати ситуацію. Аби зменшити кількість відходів, варто обирати продукцію багаторазового використання; уникати зайвого пакування, а надавати перевагу такому пакуванню, яке можна використовувати кілька разів; здавати на вторинну переробку усе, що можна здати.

Національний природний парк «Синевир» закликає усіх жителів регіону і туристів відповідально ставитися до довкілля, не засмічувати природу. Звертаємось до підприємців, які працюють в регіоні, укладати відповідні угоди з надання послуг по вивезенню побутового сміття. Це дії, які відповідатимуть інтересам людей, сприятимуть рекреаційній привабливості регіону і, звичайно, допоможуть зберегти природу чистою.

04.10.2021р.