Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

ФОРУМ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ

2-3 вересня відбувся Форум місцевого розвитку у Трускавці.

Форум місцевого розвитку - майданчик, де експерти та практики місцевого самоврядування дискутували про розвиток громад, співпрацю в Карпатському регіоні та українсько-польське транскордонне співробітництво.

Для визначення напрямків підвищення ефективності використання туристичного потенціалу природних парків в рамках форуму пройшла панельна дискусія «Сталий розвиток туризму в природно-заповідних територіях».

Участь у ній взяли представники Мінекології, директори департаментів та управлінь туризму обласних адміністрацій, директори природних парків та заказників, голови громад.

Головним питанням було, як втримати баланс між прагненням максимально ефективно використовувати туристичний потенціал природно-заповідних територій і зберегти унікальну природну спадщину та біорізноманіття; як налагодити взаємовигідну співпрацю між природоохоронною установою і місцевими громадами для спільного просування бренду території та обговорили кращі практики створення успішних туристичних продуктів в природно-заповідних територіях національного і регіонального рівня.

Директор НПП «Синевир», Микола Дербак, презентував діяльність природоохоронної установи та перспективи розвитку туризму. З цією метою парк зараз бере участь у проекті – «Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природо-охоронних територіях».

В межах обговорення напрацьовано практичні рекомендації щодо розвитку туризму на засадах сталості, мінімізації шкідливого впливу на екосистему, налагодження взаємодії між природоохоронними установами, місцевою владою та представниками локального бізнесу.

03.09.2021р.