Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Коли ліс – це дім, а кажани – друзі

Невід’ємним середовищем існування багатьох видів диких тварин є ліс. У ньому вони знаходять прихисток і їжу. Важливу роль ліс відіграє й для кажанів – унікальних істот, єдиних серед ссавців, які здатні літати. Загалом в Українських Карпатах водяться 23 види кажанів. Усі вони віднесені до Червоної книги України або інших охоронних списків. І не випадково. Ці істоти дедалі частіше стають вразливішими перед викликами сучасної цивілізації.

Кажани в Карпатах харчуються здебільшого комахами. Знищуючи шкідників, вони рятують наші поля і ліси. Отже, кажани – наші друзі. По-дружньому до них маємо ставитися й ми, люди. А такі зустрічі нерідко трапляються, зокрема на горищах будинків чи вежах церков, де оселяються кажани.

Про особливий світ цих дивовижних створінь школярам села Синевирська Поляна розповіли працівники національного природного парку «Синевир». Під час еколого-освітнього заходу діти радо ділилися своїм досвідом зустрічі з кажанами, а також отримали поради, як не зашкодити цим тендітним ссавцям.

Привернути увагу молоді до питань збереження лісів і їх мешканців, зокрема кажанів, розширити знання про цих істот та їх роль, залучити до глибшого осмислення життя і проблем світу природи – основна мета еколого-освітнього заходу. Подібні заняття на природі є хорошим способом формування екологічно свідомого мислення молоді.

Усі учасники заходу отримали у подарунок розмальовку, а ще – значок зі зображенням кажана як нагадування про важливу місію кожної людини: бути відповідальною за створіння. Матеріали надані в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП "Синевир" у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt, AA_Kultur). #CivilSocietyCooperation

03.09.2021р.