Музей просто неба «Старе село»

У музеї «Старе село» у Колочаві відтворено село стародавньої Верховини з автентичних експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У музеї представлені пам'ятки культури різних часів і різних верств населення як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, теслі, шевці).

Крокуючи по кам'яній доріжці музею, перед очима постає минуле гірського поселення з його оригінальною дерев'яною архітектурою і побутом. Будинки горян початку XX століття невеликі, побудовані з деревини, дахи покриті дранкою. Інтер'єр вражає насамперед тим, що в будинках того часу не було підлоги, а лише глиняний настил. Стародавні речі, починаючи від дерев'яного посуду, звичайно, ручної роботи, і закінчуючи кроснами, веретенами, т.п. - усе це можна побачити в будиночках музею.

Колочава об'єднує культуру гуцулів, бойків, лемків, угорців, румунів, німців, євреїв, чехів і словаків, про що також знайомлять різні експонати, зокрема національний одяг.

«Старе село» розкинулось в оточенні мальовничої природи, з листяними та хвойними деревами, а оборіг сірого сіна, огорожі та кам’яні доріжки підсилюють колорит унікального закладу просто неба.

2 3

Проект «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» підтриманий Європейським Союзом