Про проект

Проект «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» фінансується Європейською Комісією за програмою «Інвестиції в людей».

Період реалізації проекту: грудень 2013 р. - грудень 2016 р.

Основна мета проекту - сприяти запобіганню деградації цінних культурних ландшафтів в національних парках, історичних поселеннях, музеях-заповідниках, охоронних зонах пам'яток культури та музеїв просто неба.

Проект прагне запровадити нові, економічно життєздатні і соціально прийнятні підходи до збереження автентичності та цілісності унікальної культурної спадщини, втіленої в дерев'яній архітектурі.

Проект працює паралельно на місцевому та національному рівнях у двох країнах, Росії та Україні. Нові підходи до збереження культурних ландшафтів будуть випробувані в п'яти пілотних регіонах - на територіях національних і природних парків та охоронних зонах музеїв просто неба.

Керує проектом Фонд підтримки пам'яток дерев'яного зодчества. Партнери проекту: Національні парки «Кенозерский» і "Онезьке Помор'я" (Архангельська область), «Угра» (Калузька область), «Синевир» (Закарпатська область), Природний парк "ВоскресенськеПоветлужжя" (Нижегородська область), НГО «MachaonInternational» (Словаччина), Музей народної архітектури та побуту в Пирогово (м.Київ), Валаський музей просто неба (Чехія) та Асоціація збереження церков і дзвіниць (Чехія).

Сайт проекту

Проект «Дерев'яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності» підтриманий Європейським Союзом