Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Представники «Єврорегіон «Карпати - Україна» провели в Колочаві тренінг по промоції культурної спадщини.

Найбільше село в межах НПП «Синевир» - Колочава - давно відоме десятком музеїв та активним розвитком туризму, а тепер подає приклад у залученні грантів для розвитку сільської громади. Найтісніша співпраця склалася з громадською організацією «Єврорегіон «Карпати - Україна». Завдяки такому співробітництву, Колочавська сільська рада минулого року вже реалізувала проект по облаштуванню мінерального джерела, і ще три проекти в процесі виконання. Найбільший за розмірами і за значенням проект – це будівництво культурно-мистецького центру в рамках проекту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат». Будівництво здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь – Україна 2014-2020. Мета проекту – збереження культурної та історичної спадщини Карпат – традицій, ремесел, звичаїв, музики, архітектури.

21 серпня в музеї- скансені «Старе село», відбувся тренінг для місцевих лідерів щодо планування проведення заходів з метою промоції потенціалу культури у рамках проекту «Світ карпатських розет - заходи із збереження унікальності культури Карпат».Участь в тренінгу взяли і працівники національного природного парку «Синевир».

Під час заходу, виконавча директорка «Єврорегіон «Карпати - Україна» Галина Литвин, розповіла про грандіозні зміни, які чекають колочавців.

«Наша організація пише і виграє багато проектів, - говорить Галина Литвин.- Ми працюємо з 76 радами– обласними, районними, сільськими тощо і мета одна - голосно говорити про проблеми Карпат і допомагати вирішувати їх. А гуртом, об’єднавшись , це робити набагато легше. Колочаві вже є чим пишатись - 2 проекти з розвитку культурної спадщини у рамках CBC Programme Poland-Belarus-Ukraine і 2 проекти Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад. Вже наступного року у Колочаві плануємо проведення двох фестивалів».

Голова представництва «Єврорегіон «Карпати - Україна» в Закарпатській області Василь Худинець детальніше розповів про проект, що реалізується в Колочаві. «Це буде крита будівля амфітеатру в карпатському стилі - з каменю та дерева, - розповідає Василь Худинець. – Споруду доповнюватиме сцена, яку можна використовувати з двох сторін, залежно від кількості глядачів. Будівля амфітеатру також включатиме адміністративне приміщення та конференц-зал на 100 осіб, що дасть поштовх для розвитку конференц-туризму. Вони, при потребі, можуть бути використані як виставковий зал. В селі Колочава регулярно проводяться різні культурно-мистецькі заходи, тож потреба в будівництві такого місця для їх проведення назріла вже давно. Зараз мало хто хоче брати участь у проекті з інвестиційною складовою, де треба будувати з нуля. Це дуже складно і потребує багато часу і зусиль, ми в проекті єдині на це погодилися. Амфітеатр стане важливою складовою для проведення фестивалів, адже саме на території НПП «Синевир» їх проводиться найбільше».

Під час тренінгу науковий співробітник НПП «Синевир» Василь Беца презентував роботу парку по збереженню та репродукції карпатської популяції бджіл. Адже один виграних проектів, який буде втілено незабаром в Колочаві, стосується заходів із збереження природної спадщини в умовах прикордоння.

22.08.2019 р.