Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА

ЕОР5.jpg     ЕОР4.jpg

Екологічна освіта – один з пріоритетів НПП «Синевир», адже вона вважається важливою ланкою становлення гармонійного суспільства.

НПП «Синевир» став центром організації екологічної освіти та виховання у регіоні верхів’я Тереблянської долини Закарпаття, цілеспрямованого впливу на світогляд, поведінку, діяльність населення у напрямку формування екологічної свідомості та залучення місцевих жителів до збереження природної спадщини.

Установа, згідно «Положення про еколого-освітню діяльність заповідників і національних природних парків України» та інших законодавчих актів успішно працює за такими основними напрямками:

- проведення екологічних акцій, в тому числі практичних заходів з охорони і збереження довкілля, зокрема, з залученням до участі в них громадськості;

- ведення активної пропагандистської природоохоронної діяльності через видання еколого-освітнього часопису «Синій Вир», листівок, буклетів;

- співпраця з засобами масової інформації, інтернет-виданнями, громадськими об’єднаннями, органами місцевого самоврядування, релігійними громадами, природно-заповідними установами України тощо;

- участь у фестивалях, виставках та інших форумах еколого-освітнього та природоохоронного спрямування;

- забезпечення стабільної і ефективної роботи екологічного візит-центру НПП «Синевир» і музею лісосплаву;

- організація і проведення масових еколого-освітніх заходів з учнівською і студентською молоддю регіону; систематична робота з учнями екологічних гуртків середніх шкіл краю.

НПП «Синевир» здійснює різнопланову діяльність у напрямку просвіти населення. Особлива увага звертається на роботу з молоддю, адже саме вона є майбутнім нашої країни. Сьогоднішні школярі незабаром стануть дорослими і від їх світоглядних позицій залежатиме якість дій на благо суспільства і природи.

На базі візит-центру національного природного парку «Синевир» проводяться семінари з екологічної етики для учнів усіх шкіл регіону.

Проведення екологічних акцій – дієвий спосіб привернути увагу громадськості до проблем охорони довкілля. Традиційними у НПП «Синевир» стали акції «Ялинка», «Пролісок», «Чиста річка», а також ті, що присвячені до певних екологічних дат: «Міжнародний день водно-болотних угідь», «Всесвітній день лісів», «Міжнародний день води», «День зустрічі птахів», «День довкілля», «День Землі», «Міжнародний день клімату», «Всесвітній день охорони навколишнього середовища», «День працівника природно-заповідної справи», «Всесвітній день захисту тварин», тощо.

Національний парк «Синевир» бере активну участь у різних фестивалях, а передусім у тих, що проводяться в його межах, а саме: «Проводи на полонину», “На Синевир трембіти кличуть”, «Карпатам назустріч», де презентуються виставки про природно-заповідну установу.

Важливу роль відіграє співпраця із засобами масової інформації. Головною трибуною з цього приводу виступає регіональна еколого-освітня газета «Синій Вир».

Еколого-освітня робота сприяє забезпеченню підтримки заповідної справи широкими верствами населення, формує у громадян краю сучасні уявлення про роль заповідних територій у справі збереження біологічного різноманіття, яке є підґрунтям стабільності біосфери.

ЕОР3.jpg    ЕОР2.jpg

ЕОР6.jpg     ЕОР7.jpg

yal.jpg     ЕОР8.JPG

ЕОР9.jpg     ЕОР10.jpg

1201.2017 30 учнів з Станично-Луганського району Луганщини, які відпочивають на Закарпатті, недавно відвідали Національний природний парк «Синевир» Детальніше...
11.01.2017 Колядування – давня традиція українського народу. Вона й досі живе, розвивається і радує нас в Різдвяні свята Детальніше...
План ЕО діяльність НПП Синевир на 2017 р.

План ЕО діяльність НПП Синевир на 2016 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2016 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2015 р.